с. Бене. Бенянський ДНЗ

Консультпункт

Дитина йде до школи.
              Ставлення дитини до навчання формується задовго до того, як вона переступить шкільний поріг. Важливу роль тут відіграє інформація про школу і спосіб її подачі батьками та вихователями дошкільного закладу.
              Необхідно, щоб кожна дитина не лише зрозуміла запропоновану інформацію, а й змогла відчути, «прожити» її.  Тож для цього використовують сюжетно-рольові ігри, розповіді дорослих про своє навчання та улюблених учителів, організовують екскурсії до школи, спілкування з молодшими школярами, читання та аналізування  дитячої художньої літератури про шкільне життя, вчать прислів’я і приказки, у яких йдеться про особливе значення книги, навчання, праці тощо.
              На етапі підготовки до школи, та й впродовж усього періоду дошкільного дитинства, пріоритетним є загальний розвиток дитини. Тож і педагоги дошкільний закладів, і батьки майбутніх школярів насамперед повинні опікуватися тим, щоб у дітей були сформовані загальні здібності та якості особистості, необхідні для того, щоб опанувати принципово нову для  них діяльність – учбову.
             Важливо, щоб майбутній учень умів спілкуватися з найближчим оточенням, був доброзичливим з дітьми та дорослими. Тож до вступу до школи дитина повинна вміти керувати своїм тілом, вправно рухатися та орієнтуватися у просторі. У неї має бути гарно розвинена дрібна моторика рук, а також скоординовані рухи руки та ока.
            Щоб стати успішним, майбутньому першокласнику мають бути притаманні такі якості:
• прагнення до спілкування з однолітками;
• бажання вчитися;
• міцне здоров’я;
• позитивний емоційний настрій;
• грамотне мовлення, зв’язний виклад своїх думок;
• прагнення до співпраці з дорослими;
• розвинена довільна поведінка;
• допитливість і прагнення до відкриттів;
• сформована координація рухів і графічні навички.

Рекомендації батькам майбутніх першокласників.
• Поважайте дитину як особистість.
• Зберігайте доброзичливу атмосферу у сім’ї.
• Розвивайте і підтримуйте у дитини  інтерес до навчання. Привчайте її дотримуватися правил здорового способу життя, розвивайте необхідні для цього навички.

Зосереджуйте увагу дитини на її успіхах («Ти зможеш, ти здатний»), не акцентуйте увагу на невдачах у навчанні.
• Не вимагайте від першокласника лише високих результатів і оцінок.  Пояснюйте, як важливо отримувати нові знання і розвивати свої здібності.
• Не карайте дитину обмеженням її рухової активності, не забороняйте гуляти разом з іншими дітьми на свіжому повітрі. Суворо дотримуйтеся режиму дня.
• Перенесіть перегляд телепередач та комп’ютерні ігри на суботу, щоб обмежити час перебування дитини у статичній позі.
• Влаштовуйте у вихідні дні сімейні прогулянки на природі, за можливості, відвідуйте басейн.
• Проводьте фізкультхвилинки, стежте за поставою дитини під час виконання домашнього завдання.
• Виконуйте з дитиною комплекс вправ для зміцнення м’язів спини, плечового поясу і живота двічі на тиждень. Під час «пальчикової» гімнастики співайте разом з дитиною пісеньки, щоб поліпшити вентиляцію легень та підтримувати гарний настрій. Проводьте релаксаційну гімнастику, використовуючи аудіо записи  звуків моря,
лісу тощо.
Стежте, щоб після школи дитина обов’язково гуляла на свіжому повітрі не менше години.
• Вкладайте дитину спати не пізніше 21.00.